SlovenskySlovensky EnglishEnglish
    www.slovensky-raj.sk     www.srnap.sk     www.slovakparadise.sk     www.slovakparadise.info
všeobecné informácie
o Slovenskom raji
mapy, trasy, vysvetlivky
turistický sprievodca
penzióny, chaty
ubytovanie
kontakty, dokumentácia
informačné centrum
wallpapers
fotogaléria
úvod
Geomorfologické objekty
Doliny
Jaskyne
Kopce a sedlá
Planiny, poľany, lúky
Potoky a rieky
Rokliny a kaňony
Skalné útvary
Vodné plochy
Ostatné

Chránené územia
Prírodné rezervácie
Národné prírodné rezervácie
Prírodné pamiatky
Národné prírodné pamiatky
Chránený areál

Civilizácia
Mestá a obce
Turistické centrá

DISKUSNÉ FÓRUM

NOVINY SLOVENSKÉHO RAJA

NAJ V SLOVENSKOM RAJI

Diskusné fórum

TÉMA: Slovenský raj všeobecne

Pridať reakciu

 

» Reakcie k príspevku:

  Dobšinčan, poslať email

Súkromné majetky v Slovenskom raji
Tak som sa dočítal , prečo sa nemožno dostať na jazierko medzi Dobšinskou ľadovou jaskyňou a Stratenou. Je to na Vašich stránkach : Citujem :" Hansjakubova Menšia vodná nádrž na konci Hansjakubovej doliny. Tesne pred vyústením potoka, ktorý vytvára túto vodnú nádrž do Hnilca je krátky kaňonovitý úsek. V súčasnosti je vodná nádrž Hansjakubova súkromným majetkom a vstup na ňu je zakázany " Osobne sa môžem vyjadriť len v tom smere, že je to svinstvo nad svinstvo. A tí privatizéri " nech si to užijú " .......... nech sa im to vráti...... P.s. Len jedno nechápem ako možno privatizovať v Národnom parku????? Kto je tak všemocný?

Dátum Reakcie
19. 06. 2007 09:46
Dobšinčan, poslať email
RE: Súkromné majetky v Slovenskom raji
Osobne si myslím, že s týmto nepohne ani Pán BOH. Nech si to teda SVETOZÁR HATINA - bývalý riaditeľ SLOVNAFTU, užije a len jedno mu prajem, aby sa mu to vrátilo v podobe pocitov tých ľudí, ktorí tento kút milovali a nemôžu sa tam dostať. Nech zažije obdobný pocit. Nič viac a nič menej!

18. 06. 2007 18:29
okres PP
RE: Súkromné majetky v Slovenskom raji
Tento stav na Hansjakubovej trvá asi už 3-4 roky.V roku 2003 bola ešte voľne prístupná časť od parkoviska.Rok na to už tam telekomunisti dorábali pripojenie pre danú chatku vyobrazenú na fotkách.privatizér je istý pán SVETOZÁR HATINA - bývalý riaditeľ SLOVNAFTU (zdroj info:PLUS 7 DNÍ ročník 2004/2005)Podľa posledných dostupných informácií tento malebný kútik NPSR stráži SBS ktorá sa s dotieravými návštevníkmi moc nemazlí.

20. 05. 2007 14:47
milovnik raja
RE: Súkromné majetky v Slovenskom raji
Peniaze su silnym kuzelnikom v kazdom kute sveta. K Hansjakubovej - ma ju v prenajme ista s.r.ocka na dobu 99 rokov, ako sa toto mohlo povolit - pytajte sa nasich politikov. Ku Kopeneckej ceste - dlhodobo sa pripravuje projekt na uzavretie tejto cesty pre motorove vozidla a dovodov je hned niekolko - zly stav vozovky na niektorych usekoch a dalsim dovodom je tiez ochrana prirody, správa NP Slovensky raj pracuje na zaradeni tohto NP do siete PAN PARKS a jednou s podmienok je rozloha uzemia bez pristupu motorovych vozidiel nad 10 000 ha. Na oficialnej stranke Správy NP SR najdete :
Uzatvorenie Kopaneckej cesty pre motorové vozidlá v obojsmernom úseku od Hrabušickej píly po Krivjan (po odbočku od hlavnej cesty Pusté pole-Dobšiná smerom na Hrabušice) termín: od decembra 2006 nepretržite z dôvodu prepadu cestného telesa.
Fakt je, ze od Stratenskej strany tam je zakaz odbocenia a zakaz vjazdu a od Hrabusickej strany tam premavaju hufy aut prevazne s polskou SPZ. Co je toto za system....????

|<<   <<   1   >>    >>|   


PRIHLÁSENIE | úvod | kontakt | mapa stránky |
mKs © 2005 - 2020 Všetky práva vyhradené!